Earth Association for Regression Therapy

Serpil Uzun – Bio

 

Name
SERPİL UZUN
Gender
Female
Address
Fener mah. 1951.sokak
Hızıroğlu Apartumanı No:2 Kat:4 D:8
ANTALYA, Lara 07160
Turkey
Map It
Member status on EARTh
Professional
Phone
0538 355 40 42
Website
http://www.antalyaregresyon.com
Email
serpiluzun1971@hotmail.com
Resume
I was born in Waiblingen /Germany in 1971. I graduted from department of Ekonomics , Anatolian University.
I am married and have a son.
I head towards metaphysical subjects and parapsycology by questioning the purpose of life to know myself and form my life.
I received Master Choa Kok Sui Pranic Basic Healing,Advanced Pranic Healing and Pranic Psychotherapy by Amir Huseyin Konsari .
Access Consciousness certificated Access Bars by Saffet Güler.I had training on regression therapy in four modules by Tülin Etyemez Schmimberg and M.Reşat Güner who are the founders of Unicorn Transformational Studies , I received my diploma approved by EARTh in December 2014.

I appreciate all the things I have learnt because they enrich my point of view all through my life.Everybody’s journey is different from one another but our questions are common.Since I met regression , transforming myself and helping and guiding different people as a regression therapist have made me extremely happy .I wish all the people find their own method to find themselves , either this way or that way.

Mode of therapy
Regression
Deep memory prosses
Life between Life
İnner child
Publications
Derin Anılar _regresyon facebook
www.antalyaregresyon.com
Revolutionary Fire
Mosso Tree
Location
1951. Sk. No:8, Fener Mahallesi, 07160 Muratpaşa/Antalya

1971 yılında Almanya Waiblingen doğumluyum. İktisat mezunuyum. Turizm alanında çalıştım. Hayatın beni farklı yönde şekillendirdiği bir yaşam çizgisinde, kendini bulma çabası içindeydim. Kendini bulma adına hem hayatımı şekillendirmeye hem de hayatın amacını sorgulayarak metafiziksel konulara ve parapsikolojiye yöneldim. İlk referans noktam İstanbul’daki Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneğinin yayınlamış olduğu dergi ve kitaplar oldu. Sadıklar Planı’yla başlayan süreç ; İlahi Nizam ve Kâinat kitabını okuduktan sonra benim için spritüel anlamda büyük gelişmelere aracı oldu.

Master Choa Kok Sui Pranic Basic Healing, Advanced Pranic Healing ve Pranic Psychotherapy, Access Consciousness sertifikalı Access Bars, Shamballa Multi-Dimentional Healing eğitimleri aldım. Unicorn Dönüşümsel Çalışmalar bünyesinde Tülin Etyemez Schimberg ve M. Reşat Güner’den Regresyon Uzmanlığı eğitimimi tamamladım. Dünya Regresyon Birliği’nin (EARTh) profesyonel üyesiyim.

Çıktığım bu yolculukta öğrendiklerim ve hayatıma kattığı farklı bakış açısıyla bugün minnet içindeyim. Hepimizin yolculuğu farklı fakat arayışlarımız ortak. Regresyon hayatıma girdiğinden itibaren hem bir uzman olarak önce kendimi bulup dönüştürüp hem de farklı varlıklara bu konuda eşlik etmek en büyük mutluluğum oldu. Umarım tüm insanların kendini bulma arayışını hangi yöntemle olursa olsun bulması.

 

Verified publication:

Athanasios Komianos
Certified Hypnotherapist (CHT) & Certified Regression Therapist (CRT)

Information: